Androirc Sohbet Uygulamasi Kurulumu

Androirc Resimli Kurulum Anlatimi

Programı kurmak için adroid cihazlara sahip olmamız gerekmektedir, iphone ios yazılımı uygulamayı yakında destekleyeciğini duyurması artık an meselesidir.

Çığır gibi icad geliştiren yazılımcılar sadece Türkiye de değil diğer ülkeler tarafından ücretsiz sohbet yapma programını herkes popüler olarak tercih etmektedirler.

Bağlandığınız itibaren cihazınızın internet erişimi kesilmediği taktirde bağlandığınız siteden kesinlikle kopma sorunu yaşamadan bağlı kalabileceksiniz.

Bunun amacı özellerde sohbet edilen ortamlarda tercih edilmesi, siz yokken arkadaşınızın birşeyler yazmasını saatler sonrasında okuyup cevaplayabilirsiniz.

Androirc Sohbet Kurulumu Resimli Anlatim

Gelelim asıl meselemize androirc program kurulumu aşamasına dikkatinizi vererek izleyiniz.

1. sıradaki işlemimiz; Google hesabımızın olması gerekir,
2. sıradaki işlemimiz; Hesabımıza giriş yapmamız gerekmekte,
3. sıradaki işlemimiz; Google play uygulamasına giriyoruz,
4. sıradaki işlemimiz; Uygulamaya androirc indir yazıyoruz.

Bütün bu aşamaları yaptığınızı düşünerek cihazınıza programı bulunduğu dizinde çalıştırmaya başlayarak, kullanım şartlarını mutlaka hepsini okuyup sonra onaylamanız güvenliğiniz için daha sağlıklı olacaktır, karşımıza çıkan alttaki resimi takip ediniz. Androirc uygulama kurulumuna basliyalim.

andro1

Kuruluma baslarken bu ekrana geldigimiz zaman herseyin dogru gittigini anliya biliriz , asagidaki uygulamalari teker teker uyguladiginiz zaman Androirc sohbet kurulumunu hemen tamamlaya bilirsiniz . Takibe devam edelim.

En basta kurulum aşamasındaki ayarları yapmamız gerekmekte olup, işlemleri sırasıyla bizim yaptığımız gibi yapabilirsiniz. Menüde yer alan üç nokta üst üste simgesine tıklıyoruz. Burada programın yapımcısı hakkında kısa bilgi verilmektedir.

Takma ad bölümündeki işlemimizi, kendinize yakışan veya yıllardır kullandığınız rumuz diğer bir deyişle kullanıcı adınızı yazıyoruz. Bu menüyle gelen alternatif ad, identimiz ve gerçek ismimizi belirlemek gerekiyor. Bunların nasıl olacağını anlatalım.

Altarnatif nick, kısmındaki işlemimizde takma ismimizdeki kullandığımız StarSohbet adını, internet bağlantımızın gitmesi, sunucudan yöneticiler tarafından bağlantılarımızın kopmasındaki sonucunda haberimiz olmadan giriş yapabilecek nickimizi seçiyoruz, buradaki rumuzumuzu ise Linux olarak belirledik.

Simdi ise ident bölümünü düzenlemek eskisinden kolay şekilde tasarlanmıştır, biz buraya kendi kullandığımız android cihazlarımızın idetini yazacağız, resimden göreceğiniz şekildeki gibi androstarsohbet identini kullanıyoruz.

Gerçek isim bölümünden bahsedecek olursak, online olan userlerin bilgilerinizi görmek adına whois komutunu kullanarak hakkınızda detaylı bilgi almak adına uygulanan komut türüdür. Burada bahsedilmek istenen hangi sunucudan geldiğinizi görmektir.

Yukarıdaki işlemleri toparlayarak anlatalım kısaca, bunlar uygulamayı açtığınız her zaman kayıtlı kalarak, diğer seferdeki kullanmak istediğiniz anlarda sizlere yardımcı olmasını sağlamaktadır. Vakit nakittir diyerek makalemize devam edelim.

Androirc sohbet uygulaması sunucu ekleme

Yine kademe sırayı bozmadan anlatım sunumumuza devam etmek istiyorum, çok sıkıcı biliyoruz ama herşeyin sizlerin daha rahat sohbet yapabilmesi içindir.

Sunucu eklemek istediğimizdeyse sunucular butonuna tıklılıyoruz, burada uygulamanın içinde olan kayıtlı domainlerin isimleri yer almaktadır. En üst sırada yer almaktan olan freenode sunucusundan hariç tamamını siliyoruz.

Freenode sitesini editlemek yani düzenleyelim hep birlikte, adımları lütfen dikkatlice izleyiniz.

Editleme menüsünün altında Ayarlar başlığının bünyesinde bulunan düzenle ve sil seçenkeleri bulunmaktadır. Bizim burada yapmamız gerekecek adımımız düzenle sekmesine tıklamaktır. Buradaki işlemlerin önemli olduğunu unutmayalım, dikkatli olarak uygulamaya devam ediniz.

1. aşamadaki işlemimiz olan; Isim (IRC sunucusu adı) düzenleyelim. StarSohbet sözcüğünü yazıyoruz.

2. aşamadaki işlemimiz olan; Adres ( IRC sunucusu veya Ip adresi) kısmını dolduraralım. Sitemizin adresini yazıyoruz.

3. aşamadaki işlemimiz olan; Karakter kümesi (Bağlantı karakter kümesi) altını çizerek belirtelim, androirc türkçe karakter sorunu olmaması adına resimde göründüğü gibi ISO-8859-9 seçeneğini işaretliyoruz.

Androirc uygulamasını açtığınız anlarda son resmimize bakarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz, + simgesine tıklayarak sunucuadına yazdığımız StarSohbet seçeneğine tıklayarak keyfini sürebilirsiniz.

 

Bizi takip ettiginizden ötürü sevgilerimizi sunuyoruz, anlamadığınız yer olursa kurulumda ücretsiz olarak yardımcı olunmaktadır. İnsanlık ölmedi diyerek etimizden sütümüzden yaralanabilirsiniz.

 

 

 

 

8 thoughts on “Androirc Sohbet Uygulamasi Kurulumu

 • 2 Şubat 2020 tarihinde, saat 12:55
  Permalink

  Bu kadar detayLi anlattiginiz icin tessekkurler. SOHBET i bu sekilde daha kolay yapacağiz Star Sohbet daima yeniliklerle karsimiza cikiyor tesekkurler Chat ortamini yeniden sevdirdiniz hos sohbet ler.

  Yanıtla
 • 2 Şubat 2020 tarihinde, saat 13:20
  Permalink

  Bu anlatım sayesinde artık bende androirc kullanıyorum. Bu yazı bana o kadar yardımcı oldu ki, kolay ve görsel anlatımınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Androirc sayesinde hem kolay bağlanıyorum hem de bağlantı sorunu yaşamıyorum. Muhabbetimi düşmeden eğlenceli bir şekilde yapıyorum. Renkli yazıların olması da beni mest eden faktörlerden biri. Böyle yardımcı yazıların gelmesini temenni ederek , başarılar diliyorum.

  Yanıtla
 • 2 Şubat 2020 tarihinde, saat 13:36
  Permalink

  Hiç bir detayı es geçilmeden harika bir anlatım olmuş.Bizler de insanlık ölmedi diyerekten bizlere bu şekil kaliteli hizmet sunan güzel insanların destekçisiyiz.

  Yanıtla
 • 2 Şubat 2020 tarihinde, saat 16:53
  Permalink

  Androirc ilk ciktigi gunden bu yana kullaniyorum ve cok memnunum bu uygulamaya benzer bir cok uygulama var ama hic biri Androirc kadar kullanilisli degil sohbet ortaminda keyif alarak sohbet etmek istiyorsaniz size tavsiyem arka plan temasini koyu yapin hem daha klas hem de beyaz isik olmadigi icin gozunuzu rahatsiz etmiyor..

  Hos Sohbetler…

  Yanıtla
 • 2 Şubat 2020 tarihinde, saat 16:58
  Permalink

  Fevkalade Bir Anlatım Olmuş. İdent Detayını Çok Beğendim. Hemen AndroStarsohbet.. Yaparak Caht’e Devam Ediyorum Çizginiz Ve Samimiyet Bozulmadan Yolunuz da Başarılar Diliyorum..

  Yanıtla
 • 2 Şubat 2020 tarihinde, saat 20:49
  Permalink

  Mobil androirc kullanıcısı olarak çok faydalı ve açıklayıcı bir makale olmuş. Paylaşımınız ve emeginiz için teşekür eder başarılar dilerim.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir