Canli Mobil Sohbet Odalari

Canli Mobil Sohbet

Hey gidi günler hey hey, Diye avazım çıktığı kadar bağırasım geliyor. İnsanların insan olduğu zamanların verdiği özlem. Bir soba etrafında oturan geniş aile fertlerinin sıcacık çay eşliğinde ettiği muhabbet, sohbet yerini neler aldı neler. Kestane kokusu sinerdi bütün odaya bütün eve. İkramlar olurdu kişiler arasında, fıkralar alatılır o gün yaşananlar baştan sona eksikzi anlatılırdı.Çünkü bağ vardı bu insanların arasında aile bağı, dostluk bağı, kardeşlik bağı vardı. Ne oldu da bu bağlardan mahrum kaldık ne olduda koyun sürüsü gibi dağılığ kendi odalarımıza çekildik. Ne olduğu gayet açık ve ortada.

Teknolojiyi icat ettik ve ona hükmetmeye çalıştık ama hükmetmeye çalışırken o bize hükmetmeye başladı. Bizi esaretine aldı ve bir çok duygumuzuda hapsetti. Aldı bizden aile bağlarımızı, aldı bizden canli mobil sohbet etmek fırsatınız aldı bizden dostluk arkadaşlık bağlarını. Bizi odamıza hapsetti yetmedi odada bulunan bilgisayara ya da mobil cihaza gömdü.

 

Canli Mobil Sohbet Odasi

Deve kuşu misali başımız kuma gömülmüş durumda hiç bir sey göremez olduk, hiç bir şey duyamaz olduk. Varımız yoğumuz internet oldu, telefon oldui tablet oldu, sanal alem oldu, mobil sohbet sunucusu oldu, yalandan edilen dostluklar,arkadaşlıklar ya da sevgililer oldu. Aldı bizden teknoloji insanı duygularımızı bir kablolar eşliğinde ilişki yaşamaya mahmuk etti. Ve biz kurtulmaya çalışırken daha çok batıyoruz. Maden batıyoruz daha çok batalım diyen kimse çıkmaz bundan eminim ama farkında olmasakta durum böyle ve daha çok batıyoruz ama farkında değiliz. Örnek olarak sanal alemde girilen mobil canlı sohbet odalarında insanlar bir kaç saatliğine zaman geçirme bir fantezi peşini düşüp çeşitli bir takım şeyler aramak istemektedir.

Bunda başarılı olduğu zaman da ertesi gün girmeye devam edecek ve bu durum gelecek günlerde de artarak devam edecektir. İşte esret burda başlar ve insanlar bu hapis hayatına yine kedi ayakları ile bu tuzağa gitmektedirler. Evet bizde bu tuzaklardan birini kurtul ve sinside avımızı bekliyoruz. Sizde bizim avımız olmak istiyorsanız canlı mobil sohbet odamıza gelmeniz yeterlidir. Sizi bir güzel avlamak için pusuda yatmış sizleri beklemekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir