Chat Sitelerinde İlk Mesaj

Chat Sitelerinde İlk Mesaj Nasıl Olmalı?

Chat Sitelerinde ilk mesaj önemli konular arasında yer alır. Eğer ilk mesajınız etkili ve yerinde olursa, sohbet seyri o doğrultuda şekil alır ve devam eder. Genel olarak chat sitelerine takılan bireylerin merak ettiği konuların başında yer alan konuyu sizler için araştırdık.

 Chat Sitelerinde İlk Mesaj ve Etkileme Yöntemleri

Bazılarına göre ilk mesaj fazla etkilemiyor, daha çok peşinden gelen konuşmanın ve sohbetin seyri ön plana çıkıyor. Gönderilen ilk mesaja göre yorum yapmayı ön yargı olarak kabul eden üyeler de var. Selam ve tanışma faslının ardından genel şeylerden bahsedilir ve gerçek hayattaki statü, iş, okul, v.b. şeyler konuşulur daha sonra zamanla detaylı konular paylaşılabilir.

yazi arasi
sohbet yazi arasi

Fakat genel olarak baktığımızda bir çok üyenin chat sitelerinde ilk mesaj nasıl olmalı ? sorusuna verdiği cevaplarda; esprili sözlere daha çok ilgi duydukları, bu nedenle karşıdaki partnerin neşeli ve zeki biri olduğunu varsayarak sohbeti devam ettirdiklerini tespit ettik. Örneğin kişinin sosyal paylaşım hesaplarında karikatür resmi olursa veya karikatürlerden sohbet konusu açarsa daha çok ilgi duyduğunu söyleyebiliriz. Bazı tipler ise ilk tanışmada sarfedilen sözlerin ve anlatımların ciddi bir hava içerisinde geçmesine dikkat eder. Çünkü bir çok kullanıcı hayata ciddi bakan, her şeyi alaya ve dalgaya almayan espri yapmayan tiplerden hoşlanır. Kaba saba konuşan kullanıcılar, diğer kullanıcılardan muhakkak kırmızı kart görür.

Chat sitelerinde başlayan arkadaşlıklar ve söyleşiler bazen her iki tarafta da bıkkınlık oluşturabiliyor. Çünkü biriyle tanıştınız, her şeyi anlattınız artık birbiriniz hakkında her bilgiye sahipseniz artık yazacak bir şey kalmıyor. Taraflardan birisi eğer yaratıcı bir zekaya sahip değilse; söylenecek şeylerin kalmaması üzerine hatlar kopuyor ve elektrik kesiliyor.

Bazılarına göre ise; chat sitelerinde fazla vakit geçirilmesi, partnerle hep buralarda yazışılması tamamen bir vakit kaybı. Bunun yerine bu tür insan grubu ise sohbet sitelerindeki arkadaşlığı bir üst seviyeye yani gerçek hayata taşıma kararı alıyorlar. Biz de bu üyelere diyoruz ki; eğer chat odalarında çok vakit kaybettiğinizi düşünüyorsanız, zaman ve mekan müsait olursa reel hayatta buluşarak bir çay ya da kahve için, bu şekilde birbirinizi daha iyi tanıma şansına sahip olursunuz.

KaRa

Yazarımız; Uzun yıllar Jandarma Teşkilatında Uzman Jandarma olarak görev yaptıktan sonra 2011 yılında kendi isteği ile emekli olmuştur. Başta sohbet siteleri olmak üzere farklı kulvarlardaki sitelere makale ve seo desteği sağlamaktadır. İkiyüzlülüğe, nankörlüğe ve yalana tahammülü yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir