İki Yüzlü İnsanlar ve Özellikleri

İki Yüzlü İnsanlar ve Özellikleri, İki yüzlü insanlar genelde her olayı manipüle ederler, bu tür kişiliklerde sadakat, dürüstlük, doğruluk gibi erdemler barınmaz. Genelde karşınıza saf ve temiz bir insan görüntüsüyle çıkarlar. Bunlar renklerini belli ettiklerinde artık iş işten geçmiştir. Usta bir poker oyuncusuna benzeyen bu zerzevat takımı, size dost gibi görünerek aslında inceden kuyunuzu kazmaya çoktan başlamışlardır. Sadece ulaşmak istedikleri amacı düşünürler, amaçlarına ulaşmak için her türlü yöntem onlar için mübahtır. Güzel ahlaki değerlerle ilgilenmezler, duyguları ve hisleri yoktur, başkalarının duyguları onlar için bir anlam ifade etmez. Ağına düşürdükleri insanları ezerek geçmek onlara keyif ve mutluluk verir. Rahatça oturdukları yerde bir yalan duvarı inşa ederler.

İki Yüzlü İnsanların Özellikleri Nelerdir?

Bu iki yüzlü insanlar sizinle konuşurken oldukça yumuşak davranır ve samimi sohbet ederler. Soğukkanlılıklarını asla kaybetmezler, çok nazik ve tatlı konuşabilirler. Sizi şaşırtmak, kafanızı karıştırmak için her türlü kelime oyununu yapabilirler. Semra teyze gibi daldan dala atlarken akıl oyunları oynayabilirler. Son derece donanımlı olan bu tür kişiler, tüm şüphelerinize cevap verecek şekilde hazır cevaptır. Size büyük vaat ve umutlarla gelirler ve kazandığınızı hissettirmeye çalışırlar. Fakat geriye dönüp baktığınızda her şeyinizi kaybetmişsinizdir. Öyle bir konuşma sanatına sahiptirler ki; siz farkına varmadan, sizin sözlerinizi ağzınıza tıkarlar ve tartışabilirler. Ondan herhangi bir yardım istediğinizde öyle bir acınası hale bürünürler ki, o an cebinizde ne kadar para varsa veresiniz gelir.

Iki yuzlu insanlar ve ozellikleri
İki yüzlü insanlar ve özellikleri

Sanal Dünyada ve Chat Odalarında Durum Nedir

İnternetin o büyülü dünyasında, ışıltılı sokaklarında iki yüzlü insan tabiri biraz hafif kalır. İki yüzlü yerine beş yüzlü, on yüzlü insan demek daha doğru olur. Bu tür insanlar karşınıza, kurdukları bir web sitesinde yahut herhangi bir chat sohbet odasında çıkabilirler. Çok cazip teklif ve vaatlerle aklınızı çelip, paranızı alabilirler. Yaptıkları işi abartarak size anlatırlar. Şunu yaptık, bunu yaptık, şöyle yapacağız, böyle yapıyoruz derler ama aslında göz boyamadan başka bir icraatları yoktur.

Yaptıkları basit şeyleri öyle bir anlatırlar ki; içinizden “Bravo Adamlar Bu İşin Erbabıymış” dersiniz. Bazıları da öyle mesnetsiz ve desteksiz atarlar ki, örneğin: “Falan Kelimede Siteni Bir Saat İçerisinde Google’de Birinci Sayfa Birinci Sıraya Getireceğim!” Yahu kardeşim, biraz ufak at da civcivler de yesin. Hayırdır sen koca Google şirketinin sahibisin de bizim mi haberimiz yok? Google’nin algoritmalarından haberimiz olmasa, az çok bu işin içinde olmasak Aynalı Sazan gibi hemen zokayı yutacağız.

İki Yüzlü İnsanlar Tasviri Sadece Benim Kişisel Analizlerime Dayanır

Yukarıda bahsettiğimiz ve çizmeye çalıştığımız iki yüzlü insanlar profili sadece gerçek yaşamla alakalı tasvir ve betimlemelerdir. Yazılanların hepsi yazarınız olarak benim analiz ve düşüncelerimi, tespitlerimi kapsamaktadır. Çünkü yaşım, icra ettiğim meslek, tayinler dolayısıyla gezdiğim onca memleket, karşılaştığım binlerce insan nedeniyle bir çok olay ve badirelerle karşılaştım. Bir sarraf, altına bakar bakmaz ayarını, saflığını nasıl anlarsa, ben de bir insanın gözüne baktığım zaman onun çapını ölçerim. Bunlar benim şahsi kanaatlerim ve fikirlerimdir. Sizin de bu konuda tespit ve analizleriniz varsa konu altından yorum olarak belirtebilirsiniz.

KaRa

Yazarımız; Uzun yıllar Jandarma Teşkilatında Uzman Jandarma olarak görev yaptıktan sonra 2011 yılında kendi isteği ile emekli olmuştur. Başta sohbet siteleri olmak üzere farklı kulvarlardaki sitelere makale ve seo desteği sağlamaktadır. İkiyüzlülüğe, nankörlüğe ve yalana tahammülü yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir