İnsanları Kullanmak

92 / 100

İnsanları Kullanmak ve Suyu Sıkılmış Limon Gibi Çöpe Atmak!

İnsanları kullanmak bir yetenek midir? Böyle bir şey var mıdır? Bu sorunun cevabını şöyle geçmişimize bakıp, bir çok insanın bizi ne kadar çok kullandığını hatırlar ve sorumuzun cevabını yine evet olarak verebiliriz. Sevgili arkadaşlar zaman zaman bu tür enteresan konuları dile getireceğimizi daha önceki yazılarımızda def’aten belirtmiştik. Belki onlarca sitede makale yazdık, bu yazılarda ya şahsı direkt olarak hedef aldık, ya da yazıyı hedef gözetmeden yazdık ki her okuyan kendine bir pay çıkartsın, yazılardan ibret alsın, kendine bir ders çıkarsın, kendi vicdanını sorgulasın. Malumunuz üç aylar içerisindeyiz ve yarın mübarek Ramazan Ayı başlıyor.

İnsanları Kullanmak Bu Kadar Basit midir? Hangi Tür İnsanlar Kullanılmaya Müsaittir?

Peki sevgili dostlar hangi insanlar kullanılmaya daha çok müsaittir? Yine sorunun cevabını kendimiz veriyoruz, benim gibi duygusal ve iyi niyetli insanları kullanmak çok kolaydır. Yahu Mehmet abi hem soruyor, hem sorunun cevabını kendin veriyorsun, yahut abi hem saz çalıyor, hem söylüyorsun dediğinizi duyar gibiyim. Konuya devam edelim, bazı art niyetli kişiler, iyi niyetli kişilerin bu özelliğini bildikleri için hep buradan yaklaşırlar. Bir kaç güzel söz söylerler, yahut ağlarlar, çaresizlik içinde olduklarını belirten bir kaç cümle kullanırlar, bu durum karşısında siz de yelkenlerinizi hemen suya indirirsiniz. Tüm imkanlarınızı seferber eder, onu büyük dertlerinden kurtarırsınız.

yazi arasi
sohbet yazi arasi

Beşeri Münasebetlerde İnsanları Kullanmaktan Vaz Geçin, İnsan İnsana Her Zaman Lazımdır

Yani karşıdaki insanı kendiniz gibi zannedersiniz. Sizden çıkar ve menfaat beklentisi içerisinde olan insanlar işleri bitene kadar oyalama taktik ve tekniklerine devam ederler, verdikleri taahhütleri yerine getirmezler, size işlerinin yapılması karşılığı para vereceğini vaad edenler şu gün vereceğim, falan gün çıkartacağım, şöyle oldu böyle oldu diyerek sizi oyalar dururlar. İnsanları kullanmak size hoş gelebilir, ama insan insana her zaman lazımdır.

Beni bir kere kullanıp suyumu sıkıp çöpe attın diyelim, peki daha sonra daha önemli bir işin çıktığı zaman yüzüme nasıl bakacaksın? Sana ağabeylik kardeşlik yapmamı mı istiyorsun? Sen bir iki adım at bakalım, ben sana koşarak gelmezsem o zaman yüzüme tükür. Kendimi övmek istemiyorum ama ben bir gücüm, beni kim elinde tutmayı başarır, gerçekten saygısını sevgisini gösterirse, beni bir ağabey veya kardeş gibi görürse zaten aramızda para pul mevzuuları ortadan kalkar.

Karşılıksız ve Beklentisiz Yapılan İyilikler

Hemen canlı bir örnek vereyim; geçtiğimiz günlerde genç bir arkadaşım birileri vasıtasıyla bana ulaştı, Mehmet abi sen sohbet sitelerine makale yazıyormuşsun, benim siteme de yazar mısın? kaç lira istiyorsun bir aylık makale için diye sordu. Dedim güzel kardeşim skype adresim şu, seninle canlı olarak bir görüşelim, birbirimizi tanıyalım. Neyse lafı fazla uzatmayalım, skype de canlı olarak görüştük. Baktım ki ezgin bir çocuk, 20 yaşında, babası daha önce sohbet sitesi açmış, bu çocukta babasına özenerek böyle bir işe kalkışmış.

Son derece mahcup, efendi bir çocuk, baktım kıvranıyor, belli ki elinde avucunda ne varsa bu işe yatırmış. Çocuğun ismi Ramazan, bak dedim güzel kardeşim Ramazan sitenin tüm ayarlarını ve SEO işlemlerini yaparım, 30 gün boyunca her gün bir makale girerim, bu seferlik senden para talep etmiyorum. İleride tekrar çalışmak istersen tekrar görüşürüz dedim. Neden bu konuyu anlatma gereği duydum? Çünkü benim için paradan daha değerli olan bazı hasletler vardır; bunlar dürüstlük, samimiyet ve dobralık.

Her Şey Para Demek Değildir Lakin Bazı Durumlarda El Emeğinin Karşılığı Teşekkürle Ödenmez!

Insanları Kullanmak
Insanları Kullanmak

Her şey para demek değildir. Ama senin imkanın varken, ödeme gücün varken bana türlü ayak oyunları oynarsan o zaman şapkaları değişiriz. Yani bunun tersini yapan olursa da illaki öfkemden payını alır ve zararlı çıkar. Sevgili arkadaşlar davranışların en kötüsü ve çirkin olanı insanların duygusun sömürmek ve yalancılıktır. İnsanoğlu yapısı gereği içerisinde sevgi, merhamet ve insani duygular barındıran ve toplumla yaşamaya mecbur olan bir varlıktır.

Yani diğer insanlarla sürekli iletişim ve ilişki içerisinde olmasını gerekli kılar. Bir ormanda veya ıssız bir adada Müslümanlık yapmak çok kolaydır. İnsanları kullanmak isteyenler bırakın kullandıklarını sansınlar, burada asıl olan saf duygularımızdan dolayı kullanıldığımızda doğru dersleri çıkarmaktır. Aksi takdirde yaşadığımız mağduriyetler diğer insanlarla olan münasebetlerimizi etkileyecektir. Her insana şüpheyle bakmamıza neden olacaktır.

KaRa

Yazarımız; Uzun yıllar Jandarma Teşkilatında Uzman Jandarma olarak görev yaptıktan sonra 2011 yılında kendi isteği ile emekli olmuştur. Başta sohbet siteleri olmak üzere farklı kulvarlardaki sitelere makale ve seo desteği sağlamaktadır. İkiyüzlülüğe, nankörlüğe ve yalana tahammülü yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir