Kadınları Anlamak

Kadınları Anlamak İçin Onlarla Konuşun

Kadınları anlamak bir çok erkeğin beceremediği bir şeydir. Çoğumuz onları anlamayız, çünkü kadının fıtratı erkeğe göre oldukça farklıdır. Aslında kadınların ne istediğini anlamak o kadar da karmaşık değildir.

Kadınlar ilişkilerinin sağlam bir zeminde olduğundan emin olmak isterler. Kısa bir ayrılık dönemi dahi olsa, kadına gerekli ilgi ve alakayı, onun hoşuna gidecek sözleri söylemekten çekinmeyin, daha sonra herşeyi akışına bırakın.  Bu, kendi ihtiyaçlarınızı tamamen beklemeye almanız gerektiği anlamına gelmez. Örneğin, iş yerinde uzun bir günden sonra eve yorgun düştüyseniz ve partneriniz konuşmak istiyorsa, “Sizi gördüğüme çok sevindim. Seni özledim ve günün nasıl geçtiğini merak ettim. Her şeyi duymak istiyorum, ama şu anda yorgunum. Gevşemek ve rahatlamak için birkaç dakikaya ihtiyacım var. 15 dakika içinde konuşabilir miyiz? ”

yazi arasi
sohbet yazi arasi

Kadınları Anlamak İçin Problem Çözme Moduna Geçin

Eşinizin herhangi bir anda neye ihtiyacı olduğundan emin değilseniz, ona sormanız uygundur. “Gerçekten üzgün gibisin. Dinlememi ister misin, benimle paylaşmak ister misin? ” şeklinde kısa sorular sorarak ilgilendiğinizi belirtin. Onlarla sıkmadan sohbet etmeye çalışın. Fakat bunları yaparken nazik ve sevecen davranın. Freni patlamış kamyon gibi kadıncağızın üzerine gitmeyin.

Eşiniz Size İlgi Duymuyorsa, Biraz Empati Kurmayı Deneyin

Eşiniz sizi reddediyorsa ve soğuk davranıyorsa, bunu kişisel olarak problem yapıp ona baskı kurmaya çalışmayın. Belki de sizinle hiç alakası olmayan bir problemi vardır. Geçmişteki sorunlara ve eşinizin genel zihin çerçevesine odaklanın. Belki de geçmişte bir cinsel istismar veya travma yaşamış olabilir. Ona karşı sevecen ve anlayışlı davranın. Zamanla her şey rayına oturacaktır. Eşiniz hep yorgun mu? Eğer çalışan bir kadınsa yemek pişirme, çocuk bakımı, temizlik v.s. konularda siz eşinize ne kadar yardımcı oluyorsunuz veya olamıyorsunuz?

Eşinizin korkularını dile getirmesine izin verin ve zor durumlarla yüzleşmek için ona destek olun. Kadınlar önemli ilişkilerinden güç alır; sevecen tutumunuz eşinizin hedeflerine ulaşmadaki başarısına katkıda bulunacaktır. Onun korkusuyla konuşmana ya da sorunlarını çözmene gerek yok. Kadınlarla sohbet etmenin en kolay yolu, onlar konuşurken dinlemektir. Sadece dinlemeni ve anlamanı istiyor. İletişim zorluklarına, onlarla sohbet etmeye devam etmek, dinlemeye devam etmek ve nihayetinde işleri çözmek için bir davetiye olarak bakın. Siz ve eşiniz çok farklı iletişim kurabilirsiniz, ancak daha yüksek düzeyde ilgi duyma potansiyeli hala mevcuttur. Kadınları anlamak konulu makalemizi okuyunca eminim siz de kadınları daha iyi anlayacaksınız.

KaRa

Yazarımız; Uzun yıllar Jandarma Teşkilatında Uzman Jandarma olarak görev yaptıktan sonra 2011 yılında kendi isteği ile emekli olmuştur. Başta sohbet siteleri olmak üzere farklı kulvarlardaki sitelere makale ve seo desteği sağlamaktadır. İkiyüzlülüğe, nankörlüğe ve yalana tahammülü yoktur.

2 thoughts on “Kadınları Anlamak

 • 9 Nisan 2020 tarihinde, saat 15:18
  Permalink

  Bukadar güzel anlatilir bence , anlatimizin icin tsk ederiz, Bence kadinlarin ve erkeklerin bu makaleyi okumasini öneririm. Ve bu yazilarin devamini dileriz. Starsohbet sohbet odalarinida büyük bir zevkle takip etmeye devam ediyoruz.

  Yanıtla
 • 9 Nisan 2020 tarihinde, saat 17:05
  Permalink

  Dünya etrafında yürümeyi tercih ederim 😀

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir