Kahkaha Sohbet Odaları

Kahkaha Sohbet Odaları ve Chat Dünyası

Kahkaha sohbet odaları Türkiye’nin en çok ziyaret edilen sohbet sitesi starsohbet.net farkıyla siz kullanıcılarımızın hizmetine sunuldu. Sizler de bolca kahkaha atmak istiyorsanız, sitemizi ziyaret ederek bu olayı canlı olarak yaşayabilirsiniz. Fakat bu kahkaha sohbet olayı yanlış anlaşılmasın çünkü attığınız kahkahayı diğer üyelerin duyması imkansız, çünkü sohbet sitemizde sadece yazılı sohbetler olduğu için attığınız kahkahayı siz ve yakınınızda oturanlar duyabilir.

Sadece gülücük emojileri ve işaretleri kullanarak güldüğünüzü karşı tarafa iletebilirsiniz. Bazı kullanıcılarımız kahkaha sohbet odaları içerisinde “hahahahayy” yazarak kahkaha attıklarını belirtmektedirler. Sizler de bu şekilde güldüğünüzü ve somurtkan birisi olmadığınızı diğer üyelere hissettirebilirsiniz. Genel anlamda Kahkaha sohbet sitelerinde kişinin sinirli mi neşeli mi olduğu hemen hemen belli olmamaktadır. Çünkü kahkaha sohbet odalarının huyundan mıdır, suyundan mıdır, buralara gelen kişiler hemen bir karakter değiştirme moduna girmektedirler. O yüzden her hahaha yazana aldanmamak lazımdır. Sohbet ortamı çok değişik mizaç ve karakterdeki insanlara ev sahipliği yapmaktadır.

Kahkaha Sohbet ve Gündelik Hayatta Durum

Gündelik hayatta ise her şeyin ölçüsü olduğu gibi gülmenin de bir adabı ve usülü vardır. Her lafın arasında pavyon kadınları gibi kahkaha atmak ciddiyetsizliğin ve laçkalığın bir göstergesidir. Ben şahsen bu şekilde ağzını ayıra ayıra gülen insanlara fena tav olurum. Gerçi eski asker olmanın verdiği psikolojik durumdan mıdır nedir, çok fazla sesli gülen insanları yadırgarım.

Kahkaha sohbet odalari
Kahkaha sohbet odaları

Bazı kaynaklarda neşe ve sevincin, yahut rahatlamanın bir tezahürü olarak dişler hafiften görünecek şekilde yüzün gerilmesi ve ağzın yayılması şeklinde gülme tarif edilmiştir. Hafif olanına tebessüm denildiği gibi, yukarıda bahsettiğim şekilde sesli gülmeye ise kahkaha denilmektedir. Fakat gerçekten İslam Ahlakı ile ahlaklanmış bir insan, bütün hareketlerini İslam üzerine şekillendirmelidir, Peygamber Efendimizi (S.A.V.) örnek almalıdır. Bazı kaynak ve hadislerde efendimizin tebessüm ettiğine dair bilgiler bulunmaktadır. Hiç bir zaman yüksek sesle güldüğü ve kahkaha attığı vaki değildir. Abartılı hareketler her zaman hoş karşılanmaz ve ayıplanır.

Gülmek insan tabiatına, ahlakına ve edebine uygundur. Fakat mizahi gülmelerde bu dengeyi korumak oldukça güçtür. Fakat gülme duygusunu bastırmak ve gülmemeye çalışmakta insanı oldukça sevimsiz gösterir. Fakat bolca kahkaha atmak, yani sesli gülmek te insanın vakar ve haysiyetini, ağırlığını giderir. Kahkaha sohbet odaları konumuzun da sonuna gelmiş bulunmaktayız. Sizler de gülme ve kahkaha konularında yukarıdaki ölçülere riayet ederseniz, hiç bir sıkıntı yaşamayacağınız kanaatindeyim.

KaRa

Yazarımız; Uzun yıllar Jandarma Teşkilatında Uzman Jandarma olarak görev yaptıktan sonra 2011 yılında kendi isteği ile emekli olmuştur. Başta sohbet siteleri olmak üzere farklı kulvarlardaki sitelere makale ve seo desteği sağlamaktadır. İkiyüzlülüğe, nankörlüğe ve yalana tahammülü yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir