Kalp Kalbe Sohbet

87 / 100

Kalp Kalbe Sohbet Odaları

Kalp Kalbe Sohbet konusu benim için bir tevafuk oldu. Dün akşama doğru Yılmaz kardeşimizle istişare ederken ne yazalım Yılmazım bu gün siteye diye sordum. O da abi Kalp Kalbe Sohbet hakkında yazabilir misin? diye ricada bulundu. Açıkçası fazla aşina olmadığım bir konu ama yine de sevgili Yılmaz ve sizler için bir şeyler yazmaya çalışacağım. Öncelikle bu kelimeyi daha iyi anlamak için “İnsan” olgusunu ele almak lazım, İnsan kelime olarak tek bir kelime fakat içinde ikilik barındırıyor. Çokluk aleminde seyahata çıkan bütün insanlar duymaya, dinlemeye, konuşmaya, anlatmaya ihtiyaç duyar.

Kalp Kalbe Sohbet Normal Sohbetlere Hiç Benzemez

Bu meyanda insan çok karmaşık bir varlıktır, bazen kendinden öteye bir söz söyler veya kendinden öte bir ses işitir. Gündelik hayatta başına gelen türlü çeşit hadiseleri birilerine anlatma ihtiyacı duyar. İşte sohbet odalarına bu kadar rağbet edilmesinin nedeni buradan kaynaklanmaktadır. Sohbet sitelerine gelen insanlar mizaçlarına göre çeşitli paylaşımlar yaparlar. Kötüler kötülüklerini, sevenler sevgiyi, nefret edenler nefreti, kızanlar öfkeyi, müptezeller müptela oldukları şeyi anlatırlar. Yani her insan içinde bulunduğu hale göre farklı şeyler anlatabilir. Bu yukarıda anlatılanların çoğu madde alemi ile alakalı konulardır.

Kalbi Konular ve Kalp Kalbe Sohbet

Bir de Kalbi konular vardır, adına yürek te dediğimiz bir et parçası, aynı zamanda Cenab-ı Hakkın nazargahı olan kalb’ten bahsediyoruz. Bu kalbe bazen manevi güzellikler, ilhamlar, coşkular gelir. Bazen bana geliyor, belki de size de geliyordur. İşte bu kalbe gelen güzellikler ve ilhamlar paylaştıkça çoğalır. İşte bu kalp ekseninde buluşup sohbet etmeye kalpten kalbe sohbet denir. Gerçi anlattığımız konu biraz mana alemi ile alakalı ve tasavvufi bir konu, anlattıklarımızdan kim ne kadar anlar onu da bilemiyoruz. Şimdi çıkıpta “Yahu KaRa Abi Oruç Başına Vurmuş Sen Uçmuşsun” demeyin.

Kalp Kalbe Sohbet Meclislerinde Bulunmak

Bu gibi kalpten kalbe sohbet meclislerinde bulunabilmek için ya bir mürşide talib olmak, ya da kalbi olaylara vakıf olmak icap eder. Konu biraz derin o yüzden ben yüzeysel geçiyorum kusura bakmayın arkadaşlar. Yukarıda da belirttiğimiz gibi nazarı ilhamlara mazhar olan insandaki en kutsal organ kalp tir. Aslında bir çok kişi bunu yanlış biliyor ve yazıyor, biz de yanlış yazdık, bunun doğrusu “kalb” tir, “kalp” değildir. Çünkü kalp ayrı kalb ayrı şeylerdir. Mesela Anadolu’da çok kullanılır “Yahu Falanca Adam Çok Kalp” derler. Kalp kaba saba olgunlaşmamış, feleğin çemberinden geçmemiş insanlar için kullanılır.

Gönül Sohbetleri ve Kalp Kalbe Sohbet

Bir insanın tek başına kalbindeki güzellikleri keşfetmeden, gönül sohbetleri meclislerinde vakit geçirmeden gerçek bir sohbete ulaşması mümkün değildir. Kalpten kalbe sohbetlerin yapıldığı bir mekanda dahi olsan, sen o ilme vakıf olmadığın için hiç bir feyz alamazsın. Kalpten kalbe sohbetlerde kalpler birbiri ile buluşur. Sen bedenen oradasın ama kalbin başka yerde ise, sen o sohbet meclisinde 40 sene otursan o sohbetin zevkine ve anlamına eremeden geçip gidersin. Yani sevgili kardeşlerim dilimiz döndüğünce, sizlerin de anlayacağı şekilde kaleme almaya çalıştık. Şimdi derine insek bir çok kardeşimiz anlamayacak.  Başka bir makalede görüşmek ümidiyle sağlıcakla kalınız.

KaRa

Yazarımız; Uzun yıllar Jandarma Teşkilatında Uzman Jandarma olarak görev yaptıktan sonra 2011 yılında kendi isteği ile emekli olmuştur. Başta sohbet siteleri olmak üzere farklı kulvarlardaki sitelere makale ve seo desteği sağlamaktadır. İkiyüzlülüğe, nankörlüğe ve yalana tahammülü yoktur.

Kalp Kalbe Sohbet” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir