Korona Sohbet Odaları

Korona Sohbet Odaları, Korona sohbet odalarını buruk bir sevinç ile açmış bulunmaktayız. Çünkü milyonlarca insan bu hastalık nedeniyle evlerine kapanmış durumda. Bizler de yönetim departmanı olarak tüm insanlığın sıkıntılarına, dertlerine, keder ve neş’elerine ortak olabilmek amacıyla böyle bir sohbet ortamı tesis etmeye karar verdik. Bu sıkıntılı, endişeli ve belirsiz bekleyişin ne zaman sona ereceği tam olarak belli değil. Bazı insanlarda bu endişe tamamen paranoyaya doğru dönmüş durumda. Sizlerin hoş vakit geçirmesi, bir nebze de olsa yüzünüzde tebessüm belirmesi maksadıyla chat odalarımızda her şeyi düşündük.

Korona (KOVİD-19) Hastalığı Nasıl ve Neden Ortaya Çıktı?

Korona virüsü ilk olarak Çin’in vuhan kentinde ortaya çıktı. Çin’li yetkililerin dünyayı yanlış bilgilendirmesi, hastalığın semptomlarını saklama gayretleri neticesinde hemen hemen tüm dünyaya yayıldı. Özellikle, İtalya, ABD, İspanya, Fransa ve İran bu salgına hazırlıksız yakalandı. Şu anda yüzlerce yerleşim yeri, milyonlarca insan karantina altında. Bütün sağlık çalışanları, bilim adamları bu gizli, görünmeyen ve sinsi virüsle mücadele etmeye çalışıyor. Özellikle büyük risk altında bulunan, fedakarlık ve özveri ile görevlerini ifa eden; başta Sağlık Çalışanları, Emniyet Teşkilatı, Jandarma Teşkilatı ve Özel Güvenlik Görevlilerimize kolaylıklar diliyorum.

Korona sohbet odalari
Korona sohbet odaları

Korona Virüsü İlahi Bir Tokattır (Düşünen ve İdrak Edebilen Akıl Sahipleri İçin) Korona Sohbet

Sevgili kardeşlerim konuya biraz daha derinlemesine girmek istiyorum. Hastalık şuradan çıktı, buradan geldi, şöyle bulaştı diyoruz. Peki bu virüs kendiliğinden mi çıktı? Arkadaşlar; sebepleri halk eden, yani yoktan var eden yüce ALLAH (C.C.)’dir. Onun takdiri ve bilgisi dışında şu kainatta yaprak bile kıpırdamayacağını tüm akıl sahipleri idrak etmelidir. Başımıza taş yağmadığına, evlerimize kurbağalar, yılanlar, akrepler, çıyanlar dolmadığına şükredelim. Bu virüs; anlayanlar için ilahi bir tokattır.

Dünyanın her tarafında zulümler, Müslüman ve diğer milletlere yapılan işkenceler, suç ve günah kavramından azade olan canlı mahlukatın (hayvanların) zevk için öldürülmesi, ormanların yakılıp yok edilmesi karşısında ne bekliyordunuz? Başta ABD olmak üzere tüm devletler çaresiz ve şaşkınlık içerisinde, hani ne oldu o büyük teknolojiniz, silahlarınız, savaş uçaklarınız? Ellerine milyonlarca Müslüman kanı bulaşmış para baronları ve silah tüccarları hayırdır sesiniz çıkmıyor? siz de bizim gibi evde misiniz? Şimdi can derdine düştünüz değil mi? İşte ALLAH (C.C.) öyle bir şamar vurur ki, şamarın etkisiyle mecnun gibi çöllere düşersiniz, Leyla gibi sayıklarsınız.

Korona Sohbet Virüsü Sayesinde Sohbet, Muhabbet ve Tefekkür

Değerli kardeşlerim tüm insanlığın şapkayı önüne alıp düşünme zamanıdır. Nerede ve nasıl yanlış yaptım, ne yapmalıyım, ne yapabilirim. Korona sohbet odaları olarak şunu tavsiye ediyoruz, devir tefekkür devridir, kendini sorgulama ve öz eleştiri yapma zamanıdır. Güzel kardeşim, makarnaya, kolonyaya, marketlere saldıracağına biraz da kendine çeki düzen vermelisin. Korona virüsüne makalenin başından beri hep olumsuz baktık.

Fakat olumlu yönlerine de göz atmak lazımdır. Bu virüs bizi birbirimize bağladı, ebeveynler, eşler, çocuklar herkes bir arada. Eşinize, çocuklarınıza daha fazla vakit ayırabiliyorsunuz. Onlarla sohbet ederek yakınlık ve muhabbetinizi en üst düzeyde tutabilirsiniz. Bu vesileyle sevdiklerimize daha fazla vakit ayıralım, onları sevip kucaklayalım. Mübarek Ramazan ayı da yaklaşmakta, bu sene biraz buruk geçeceğe benziyor. Teravih namazları olmayacak, iftar davetleri olmayacak v.s. gibi. Makaleme burada son verirken hepinize sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler dilerim.

Korona Sohbet Rastgele Konu Başlıklarımız

KaRa

Yazarımız; Uzun yıllar Jandarma Teşkilatında Uzman Jandarma olarak görev yaptıktan sonra 2011 yılında kendi isteği ile emekli olmuştur. Başta sohbet siteleri olmak üzere farklı kulvarlardaki sitelere makale ve seo desteği sağlamaktadır. İkiyüzlülüğe, nankörlüğe ve yalana tahammülü yoktur.

One thought on “Korona Sohbet Odaları

  • 4 Nisan 2020 tarihinde, saat 14:13
    Permalink

    Gercekden mantikli bir karar oldugunu düsünüyorum insanlarin bu kotu zamanlarda evde canlarinin sikilmamasi icin sohbet odalarini tercih etmeleri bence mantikli, yapmis oldugunuz bu kaliteli ve seviyeli ortama gercekden tsk ederim, starsohbet ailesine basarilar.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir