Nasipse Sohbet Odaları

Nasipse Sohbet Chat Sitesi

Sohbet odaları içerisinde yer alan nasipse Sohbet odaları ile yeni bir sohbet odası açmak en sonunda bizede nasip oldu sevgili kardeşlerim. Uzun zamandır Nasipse Sohbet sitesi açmak istiyorum şeklinde her platformda, arkadaş ortamlarında dillendirip duruyordum. En sonunda hayallerimiz gerçek oldu Ya Nasip diyerek nasipse sohbet chat odaları ile bu sektöre yerimizi aldık. Bu sohbet sitesi farklı bir site olacak, tüm kullanıcılarımız mutlaka az ya da çok olarak nasiplenecekler.

Nasibini arayanların uğrak yeri, derdini anlatamayanların dert kapısı olacak. Kadın olsun, erkek olsun herkes nasibini aramalıdır. Armut piş ağzıma düş mantığıyla hareket edersen, daha çok beklersin. Bazı arkadaşlar sohbet esnasında şöyle der; “Yahu Kara Abi, Ben Çok Nasipsizim, Kısmetsizim, Gökten Domates Yağsa, Benim Kafama Hıyar Düşüyor” Ümidini kırma kardeşim, elbet bir gün domates de düşer inşallah..

Nasipse Bir Şekilde Mutlaka Seni Bulur

Nasipse Sohbet odaları mutlaka bir bahane ile tecelli eder, ama nasip değilse sen ağzınla kuş tutsan, kendini parçalasan güzel bir sohbetten nasiplenemezsin. Atalarımız boşuna dememişlerdir; “Nasip İse Gelir Hintten Yemenden, Nasip Değil İse Seveyim Gözünden” Bu dünyada her şey nasip kısmet işidir, eğer nasibin yoksa domates tarlasına düşersin, oradan tek domates yemeden çıkar gidersin. Elbette nasip kimsenin ayağına gitmez, burada bile bir çaba sarfetmek gerekir. Çünkü; nasip, kader, tecelli v.s. bunlar birbirlerine bağlantılı şeydir.

Nasipse sohbet odalari
Nasipse sohbet odaları

Sen evde beygir gibi sırt üstü yatarak “Kısmetimde, Nasibimde Ne Varsa Gelir” dersen bu sakat bir anlayıştır. Kusura bakma hiç bir şey gelmez. Böyle bir tevekkül ve beklenti anlayışı yanlıştır. Kişinin gayretleri sonucu gelecek nasip konusunu kısaca anlattıktan sonra. Bir de irademiz dışında gelişen, yani etki edemediğimiz kısmetler vardır. İnsan olmamız, cinsiyetimiz, tayin edilen bir zamanda dünyaya gelmemiz gibi, bunlarda bizim bir tasarrufumuz yoktur ve olamaz. Bu gibi durumlarda teslimiyetçi olmak, rızaya boyun eğmek, imanın şartlarından olan “Kadere İman” şartına inanmak, Müslümanlığın nişanelerin dendir.

Nasipse Sohbet odaları makalemiz deki bir diğer konu evlilik meselesidir. Evlilik te bir nasip kısmet işidir. Nasipse evlenmek istiyorum diyenleri mutlaka duymuşsunuzdur. Aklınızda bir niyet var fakat sizde her hangi bir gayret ve çalışma yok. Evde oturduğun yerde bir nasip gelip seni bulmaz. Madem Nasipse Evlenmek istiyorum dedin, bu konuyu önce aile yakınlarına, akrabalarına açman lazım ki, sana uygun bir eş adayı bakınsınlar. Yukarıda da zikrettiğimiz gibi kader gayrete aşıktır sevgili dostlar, çalışmadan çabalamadan, gayret göstermeden bir şeyin olmasını beklemek ahmaklıktır.

 

KaRa

Yazarımız; Uzun yıllar Jandarma Teşkilatında Uzman Jandarma olarak görev yaptıktan sonra 2011 yılında kendi isteği ile emekli olmuştur. Başta sohbet siteleri olmak üzere farklı kulvarlardaki sitelere makale ve seo desteği sağlamaktadır. İkiyüzlülüğe, nankörlüğe ve yalana tahammülü yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir