Olmadık İstekler

Olmadık İstekler ve Anlaşmazlıklar

Olmadık istekler konusu da nereden çıktı diye sorar gibi olduğunuzu duyuyorum. Bu günlerde ayarım kaçtı kaçıyor herkesi uyandırayım dedim. Çünkü ayarım kaçınca ne yapacağım pek belli olmuyor. Mübarek Ramazan ayındayız, bütün suçu günahı Oruç’a yüklemek olmaz. Yahu şimdi tam bir işe odaklanıyoruz, bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bazı arkadaşlar aniden çıkıp olmadık şeyler istiyorlar.

Olmadık İstekler Bitmek Bilmiyor

“Abi Bana Şurdaki Gibi Bir Şey Lazım Yapabilirmiyiz!” Tamam kardeşim amenna yapalım yapmasına da o iş ile alakalı alt yapı senin sitende var mı? Hem senin istediğin o iş extra işler kapsamına giriyor. Zaten fazladan perde arkasında bir sürü işler yapıyoruz. Bunu sen de iyi biliyorsun. Bazı arkadaşlar X sunucusunda admin olmanın vermiş olduğu dayanılmaz iktidar hırsıyla sunucuya gelen insanı durduk yere atıyor.

Olmadik istekler
Olmadık istekler

Soruyorum güzel kardeşim, canım kardeşim sen şimdi bu adamı neden attın? Suçu günahı neydi? Verdiği cevap şu; “KaRa Abi Bu Adam Benimle Çok Uğraşıyor, Beni Özelden Rahatsız Ediyor!” Şimdi gel de içme (sigaradan bahsediyorum) Be mübarek kadın, sen ki koskocaman bir adminsin, kişisel çekişmeler nedeniyle bir kullanıcı İRC SOHBET odalarından atılır mı?

Peki senin bu yaptığın hareket kişisel bir hareket değil midir?  Defalarca söyledik dilimizde tüy bitti topiclere yazdık ” Hiç Kimse Kişisel Sebeplerden ve Kısır Çekişmelerden Dolayı, Küfür, Reklam, Trojan, İnviter, Bot, Küfür, Küfürlü Nick Olmadan Sunucudan Atılmayacak” dedik o zaman biz söylüyoruz biz dinliyoruz, bizi kimse takmıyor ! Peki o zaman ben de zevk için desem ki Admin bey veya Admine hanım her ne isen, gözünün üstünde kaş var deyip seni sunucudan atsam nasıl olur? Olmaz tabi hoşuna gitmez.

Olmadık İstekler İstiyorsun Ama Ne İstediğini Sen de Bilmiyorsun!

Bir diğer arkadaşa bakıyoruz, selam sabah vermeden falan sitenin Cpanel bilgilerini watsapptan bana gönderiyor, bekliyorum altına bir şeyler yazar diye yok yazmıyor. En sonunda dayanamayıp soruyorum oğlum, evladım sen bu bilgileri bana attın da benden ne istiyorsun? Ben müneccim miyim senin o küçücük beyninden ne geçiyor? Ben bu bilgilerle ne yapacağım, meramın nedir? Allah senin müstehakını versin diyorum.

Bir diğeri diyor ki; Abi ben İRC komutları konusunda master yaptım, bu konuyu yaladım yuttum, elimde hazır dokümanlar var bunu sitemize atar mısın? Bir de link veriyor diyor ki; yalnız abi Ali kendi sitesinde şöyle cafcaflı bir şekilde olayı sunmuş, bunun aynısından isterim! Sonra bana bir döküman gönderiyor, düzenlememiş, sıralamamış, karma karışık İRC odalarında kullanılan renk kodları var.

Kardeşim o renk kodları irc tabanlı çalışır. WordPress yazı panelinde o kodlar çalışmaz ki, önce bunları bir düzenle. Hem güzel kardeşim ben sipariş üzeri çalışmıyorum, bakarım oluru varsa yaparım, oluru yoksa kendi bildiğim şekilde yaparım. Tamam Ali efendi gayet güzel yazmış, akerdiyon sistemi yapmış, açılır konular yapmış gayet güzel şık olmuş. Ama tıpa tıp aynısını yapamam, farklı versiyonunu yaparım. Çünkü o adamın sitesinde kullandığı stil dosyası ile seninki bir değil ki be güzel kardeşim. Ekmek paramız dedik şurada kafamıza göre bir şeyler yazmaya çalışıyoruz ama bu olmadık istekler beni bezdirdi be kardeşim.

KaRa

Yazarımız; Uzun yıllar Jandarma Teşkilatında Uzman Jandarma olarak görev yaptıktan sonra 2011 yılında kendi isteği ile emekli olmuştur. Başta sohbet siteleri olmak üzere farklı kulvarlardaki sitelere makale ve seo desteği sağlamaktadır. İkiyüzlülüğe, nankörlüğe ve yalana tahammülü yoktur.

One thought on “Olmadık İstekler

  • 17 Mayıs 2020 tarihinde, saat 22:29
    Permalink

    Guzel bir konuya deginmissiniz lakin hergun gectikce insanlarin teknolijik olarak google bazinda yer almak amacli istek lerde cogala biliyor , sohbet odalarinda bu tarz istekler genelde ola biliyor cok basarili ve kaliteli bir siteye sahipsiniz gercekden basarilarinizin devamini dileriz

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir