Random Sohbetler

1. Random Sohbetler Yapmak Kişinin Becerisine Kalmıştır.

Random sohbetler çoğu kişi tarafından becerilemeyen, tamamen kişinin öz güveni ve yeteneğine bağlı bir sohbet türüdür. Öncelikle son günlerde dilimize bir sakız gibi yapışan ve yabancı menşeili olan Random Sohbet ne demektir onu tarif edelim. Random Sohbet rastgele, tanımadığın insanlarla yapılan sohbetlere denir. Random sohbetler için hazırlıklı olmak, insanların kalabalık bulunduğu ve dinlendiği yerleri gözlemlemek gerekir. Caddede veya sokakta hızlı adımlarla yürüyen insanlarla bu tür sohbetler yapılamaz, çünkü adam yürüdüğüne göre belli ki bir amacı var, yapmak zorunda olduğu işleri var. Seninle gevezelik yapmaya vakti yok.

2. Random Sohbetler İçin En Uygun Mekanlar

Random sohbetler için en iyi açık hava mekanları parklardır. Buralarda oturan orta yaşlı ve yaşlı insanlarla pek ala çok güzel sohbetler yapılması muhtemeldir. Fakat insanlarla bu tür sohbetleri yaparken, bir gazeteci edasında röportaj yapar gibi değil de daha doğal ve candan davranılması sohbetin kıvamını artırır. Sürekli sorular sorarsan da karşındaki kişi senden uyuz olabilir, “Hayırdır Birader Sen Sivil Polismisin” veya “Hayırdır Kardeşim Yarışma Programında mıyız?, yahut “Hayırdır Arkadaş, Sohbet mi Ediyoruz, yoksa Sorguda mıyız?” gibi tepkiler alabilirsin.

yazi arasi
Random Sohbetler

3. Random Sohbet Etmenin Faydaları

Eğer yeterli vaktiniz varsa mutlaka random sohbet konusuna eğilmenizi öneririm. Çünkü her zaman rastgele birisiyle sohbet etmek, onun görüşlerine katıldığını beyan etmek iyi bir şeydir. Günlük hayatta nelere zaman harcamıyoruz ki? Eğer bir yere geç kalmıyorsan, önemli bir işin yoksa 5-6 dakika birisiyle konuşmanda hiç bir mahzur yok. Belki de o konuştuğunuz kişinin sizin hayatınız üzerinde çok derin ve olumlu bir etkisi olabilir. Karşıdaki insan sizi tanımadığı için yararlı tavsiyelerde bulunabilir. Şu her şeyi ben bilirim, her şeyi ben yaparım havasından kurtulup, biraz daha random sohbetlere vakit ayırmanın zamanı gelmedi mi?

Yabancılarla konuşmak, mağazalarda, parklarda, alış veriş merkezlerinde insanlarla etkili bir iletişim ve sohbet ağı kurmanın neresi kötü? Bir çok insan kendi kendine sorar yahu ben ne konuşayım? Güzel kardeşim bahane arama, birisiyle random sohbet için bir yerden başlayabilirsin, ister siyaset, ister futbol, ister genel kültür konularından bahset ama yeter ki bir an önce sohbete başla.

İnsanoğlu her zaman bilgiye aç olduğu için yeni insanları tanımak, onlardan bir şeyler öğrenmenin hiç bir zararı yoktur. Ama sakın ola ben Random Sohbet edeceğim diye kadınları ve kızları rahatsız etme, toplumumuzun dinamiklerini göz önünde bulundurarak kızlardan uzak dur. Çünkü kızlarla sohbet konusu random sohbetlerden ayrı bir kategoride yer alır. Önümüzdeki günlerde bu konuda etkili bir makale yayımlayacağım inşallah.

Random sohbet etmek her zaman her insanla mümkün olmayabilir. Bazı insanlar size sıcak bakmaz ve sohbet isteğinizi geri çevirebilir. Rastgele sohbetleri yapmanın altın kurallarından birisi samimi olmaktır. Etkili bir sıcak tokalaşmanın ardından sohbetin akışı doğal olarak sağlanabilir. Konuşurken gergin olmayın, sağlam olun, bazıları gergin insanlardan nefret eder. Ne yapıyorsun yerine, Neler yapmaktan hoşlanırsın diye sorun, karşıdaki kişi mutlaka size açılacaktır.

4. Random Sohbetler İçin Uygun Kişiler Bulmak

Yabancı biri ile sohbet ederken hele ki karşındakinin bir Türk insanı olduğunu varsayarsak, biraz daha temkinli ve usturuplu konuşmalar yapman, yahut sorular sorman gerekir. Çünkü Türk insanının kendine has bir yapısı, doğallığı ve kırmızı çizgileri vardır. Random sohbetleri yapmanın iyi yanlarından birisi de insan ilişkileri konusundaki becerilerinizi geliştirmede faydalı olmasıdır.

İnsanların ne yaptıklarından ziyade bir işi neden yaptıklarını öğrenmek ve sorgulamak daha enteresan gelebilir. Örneğin bir çok insan sosyal medyada oldukça fazla zaman geçiriyor, eğer bunu yapmaktan hoşlanmasalar yapmazlardı öyle değil mi? Sonuçta kimse onların kafasına silah dayamıyor facebook sitesinde dolaş diye. Aslında bu tür davranışların arkasındaki iç güdü, geride kalmama içgüdüsü ve sürü psikolojisi olarak ifade edilebilir. Bak Ayşe abla facebook sayfasında tatil resimlerini paylaşmış, bu konuda ben ne yapabilirim? Hemen atağa geçmeliyim gibi düşünceler olabilir.

5. Chat Sohbet Sitelerinde Random Sohbetler

Chat sohbet sitelerindeki sohbetlerin temeli zaten random sohbet olayına dayanır. Yani buralarda hiç kimseyi tanımadığın için rahatlıkla chat yapabilirsin. Rastgele sohbet olarak da adlandırılan bu tür sohbetlerde her türlü konuyu yazışma yoluyla anlatırsın veya anlamaya çalışırsın. Starsohbet.Net ekibi olarak random sohbetlerin en fazla yapıldığı sitelerin başında gelmekteyiz. Dünyanın dört bir yanından, her ırk ve mezhepten yüzlerce insan sohbet odalarımızı tercih ederek çılgınlar gibi chat yapmaktadırlar.

Sohbet siteleri arasında en çok rağbet edilen sitemizde, Ruslarla, Almanlarla, Zencilerle, Orta Asya Türkleri ile chat yapmaya ne dersin. Üstelik tamamen ücretsiz, online mobil olarak bağlan ve yüzlerce kişiyle anlık olarak arkadaşlık kur. Starsohbet.Net keyif ve neşe kaynağı olarak bütün sohbet siteleri arasında özel bir önem ve yere sahip. Bu sitede yayımda ve yapımda emeği geçenlere sonsuz teşekkürlerimizi sunmayı borç biliriz.

Random Sohbetler konusuna bir örnek olarak youtube’de bir çok video bulmanız mümkün.

 

KaRa

Yazarımız; Uzun yıllar Jandarma Teşkilatında Uzman Jandarma olarak görev yaptıktan sonra 2011 yılında kendi isteği ile emekli olmuştur. Başta sohbet siteleri olmak üzere farklı kulvarlardaki sitelere makale ve seo desteği sağlamaktadır. İkiyüzlülüğe, nankörlüğe ve yalana tahammülü yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.