Şımarık Sohbet Odaları

Şımarık Sohbet Odaları ve Chat

Sohbet sitelerinde hayatını başkalarının sevgi, ilgi ve beğenisi üzerine kurmuş bir takım insan müsveddeleri çevrelerine karşı bir takım davranışlarla karakterlerindeki kokuşmuşluğu mutlaka ortaya koyarlar. Bu davranışların geneline şımarıklık adı verilmektedir. Şımarık sohbet odaları ile bu tür durumlarla rastlaşmak oldukça mümkündür. Bu şımarık tayfanın her istediğini yerine getirirseniz sizden iyisi yoktur. Fakat menfaatlerine dokunduğunuz anda şımarıklığı bir kenara bırakıp sırnaşık bir karaktere bürünürler. Arsız Sohbet odaları ile sohbet etme imkanı!

simarik sohbet odalari
Şımarık sohbet odaları

Şımarık Sohbet Odalarında ve Gerçek Hayatta Durum

Aslında bunların şımarması çevresindeki insanların sayesinde daha da güçlenir. Yani buradan anladığımız kadarıyla şımarıklığı besleyip büyüten, bunlara yol veren yine bizleriz. Çocukluğundan itibaren ebeveynleri tarafından bilinçsiz olarak şımartılarak büyütülen bu tipler, yetişkin hale geldiklerinde aynı şımarıltılmayı çevrelerinden yine beklediklerinden dolayı, dünyanın onların ekseni etrafında döndüğü düşüncesine kapılırlar. Bu insanlar kendilerini diğerlerinden her zaman üstün ve seçilmiş görülürler. Onlara göre diğer insanlar ise ezik ve aşağılıktır.

Gerçek hayatta bu insanları yürümelerinden, konuşmalarından, insanlara tepeden bakmalarından ve hareketlerinden mutlaka tanırsınız. Kompleksli olduklarını adeta bağırırlar. Sohbet odalarında bu tipleri hemen tanımanız mümkün değildir, belli bir zaman geçtikten sonra alaycı yazılarından, değişik emojilerinden, her şeyi ben bilirim havalarından tanımaya başlarsınız.

Bunlar son derece gereksiz kapris ve ukalalık yaparlar, hazımsızdırlar, her zaman aşağılayıcı bir chat dili kullanmaktan çekinmezler. Ben merkezli, hatta komik göründüklerini bile fark edemezler. Fakat bu komikliklerine gülsem mi ağlasam mı tam olarak karar veremedim. Sohbet odalarına takılan bu tipler çoğu zaman bir bukalemun gibi renk değiştirirler, tanınmamak için maske takarlar. Yani sohbet ortamına göre şımarırlar veya gizlenirler.

Olaya bilimsel açıdan baktığımızda; aslında şımaranın değil, şımartanın hatalı olduğunu kabul etmek gerekiyor. Yani şımartılmayan insan şımarık olamaz. Bu yüzden sohbet odası görevlilerine büyük işler düşmektedir. Bir insanın chat sitelerinde daha fazla şımarmasına göz yummadan, adabına uygun bir şekilde onu susturmak veya uzaklaştırmak en iyi seçenektir.

Her birey şımarıklık olgusuna kendi açısından bakarsa, neden şımardığını ve diğer insanları aşağıladığını mutlaka çözebilir. Beni soracak olursanız ben neden şımarık olmadığımı çözdüm. Çünkü hayatta hiç bir zaman şımartılmadım.  Ebeveynleri tarafından Ahlak ve görgü kuralları doğrultusunda yetiştirilen bireylerde hazım ve güven problemi olmaz, dolayısıyla şımarık da olmazlar.

ALLAH’ın bize bahşettiği nimetler karşısında şımarmanın ne kadar ahmakça bir hareket olduğunu idrak etmemiz lazım. Çünkü ALLAH (C.C.) şımarıkları asla sevmez. Makalenin sonuna doğru geldiğimizde şımarıklığa yol veren şımartan tayfanın sizden uzak durması dileği ile sağlıcakla kalınız. Şımarık Sohbet Odaları

KaRa

Yazarımız; Uzun yıllar Jandarma Teşkilatında Uzman Jandarma olarak görev yaptıktan sonra 2011 yılında kendi isteği ile emekli olmuştur. Başta sohbet siteleri olmak üzere farklı kulvarlardaki sitelere makale ve seo desteği sağlamaktadır. İkiyüzlülüğe, nankörlüğe ve yalana tahammülü yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.