Sohbet Etme Zamani

Sohbet Etme

Öyle anlar vardır insanlar deli dolu olur, kıpır kıpır olur yüreği. Sevinçten etekleri tutuşur, kalıbına sığmaz. Hepimizin böyle olduğu durumlar vardır. Ve genellikle böyle hissetmemize neden olsan ya adlımız sevinçli, güzel bir haberdir ya da arkadaşlarımızla, dostlarımızla ettiğimiz sohbetti. Bu sevinci ve içinde bulunduğumuz tozpembe durumu sevdiklerimizle paylaşmak için can atarız. Tez elden sohbet etme zamanı gelsin de mutluluğumuzu, sevincimizi paylaşalım deriz.

Böyle mutlu zamanlarımıza sevdiklerimizle ettiğimiz sıcak bir sohbetin yerini hiçbir şey alamaz. Hayallere dalarız, şakalar yapar, fıkralar anlatırız. Sevincimize sevinç, mutluluğumuza mutluluk katarız. Çünkü yalnız olmağımızı bizi seven insanların olduğunu ve bize değer verdiklerini biliriz. Ne büyük bir hediyedir sevdiklerinin olması ve onlarında sana değer vermesi.

Sohbet Etme Zamani

Fakat hayat herkese böyle tozpembe bir şekilde kendini sunmaz. Bazılarına ise kara bulut gibi, kasvet dolu anlar yaşatır. Ve işte bu kişiler de ne yazık ki yalnız kalmış ve mutluluktan uzak kalmış kişilerdir. Bu kişilerinde genellikle ne bir dostu ne sohbet edebileceği bir arkadaşı vardır. Daracık dünyalarında kendi başlarında kalarak hayatlarını yaşamaya çalışmaktadırlar. Hani yukarda mutluluktan için içine sığmadığı durumlar da sohbet etme zamanı bekler dururduk ya, işte bu kişiler sohbet etme zamanı nı sanal da chat adı altında hiç tanımadığı, jest ve mimikten yoksun olan soğuk ve bir o kadar yabancı insanlara gidermeye çalışmaktadır.

Bu durum her ne kadar hazin olarak gözükse de, hayatın konunudur. Bazıları yazı yaşarken bazıları da kışı yaşamak zorunda kalmaktadır. Çünkü ne olursa olsun hayat zıtlıklarla güzeldir ve hayat daima herkese aynı gözükmez. Kim ne yaparsa yapsın karşısına gene yaptıklarının emeği çıkar. İyi ya da kötü fark etmez. Ama her ne olursa olsun herkesin sohbet etme zamanı na ihtiyacı olduğunu söylemek isterim. Bu ihtiyacı bazıları sevdikleri insanlarla samimi bir hava içinde yüzü yüze sohbet ederek gidermekte, bazıları ise sanal alemde sohbet sitelerinde sohbet ederek gidermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir