Yüz Yüze Sohbet ve Önemi

Yüz yüze Sohbet Hakkında Bilgiler

Yüz Yüze Sohbet ve Önemi, Yüz yüze Sohbet; en etkili iletişim yollarından biridir. Teknolojinin iletişimi nasıl sağladığını hepimiz biliyoruz – e-posta, sesli mesaj, kısa mesaj, anlık mesaj, Twitter v.b. liste uzadıkça uzuyor.  İletişim kurmanın bir sürü yolu vardır, özellikle çalışanlar için aşırı mesajlaşma bir yük olarak kabul edilebilir.

Bu yüzden önemli bir konu görüşüleceği zaman, hiçbir sosyal iletişim aracı yüz yüze sohbet ile karşılaştırılamaz . Bir liderin insanlara ilham vermesi ya da eyleme geçmesi gerektiğinde bunu yapmanın en iyi yolu insanları gözlerine bakmak ve onlara tam olarak neleri bilmeleri gerektiğini söylemektir.

Yüz Yüze Sohbet İle Konular Daha İyi İfade Edilir

Yüz yüze iletişim kurmak, bir kelime söylemeden önce bir mesaj gönderir. İnsanlar sadece söylediklerinizi duymakla kalmayacak, tonunuzun, ses çekiminizin, duygularınızın ve beden dilinizin daha büyük anlamını algılayacaklardır . Çalışanlarla tanışmak ve sohbet etmek için zaman ayırmak, önemli mesajlara vurgu yapmanın yanı sıra diğer kanallarda ifade edilen fikirleri tekrarlamak ve genişletmek için önemli bir yoldur.

Yuz yuze sohbet ve onemi
Yüz yüze sohbet ve önemi

Orada olmak, kitlenize sizin için önemli olduğunu söyler ve tartıştığınız konu zamanınıza ve onlarınkine değer. Odağınız insanların dikkatini çekecek ve mesajınızın duyulma potansiyelini artıracaktır. Yüz yüze iletişimin olumlu bir yönü açık olmakla birlikte, bu aynı zamanda gündeme hangi konuların dahil edileceğine stratejik odaklanmanın nedenlerinden biridir.

Yüz Yüze Sohbet Esnasında Muhataplarınızın Her Şeyini Gözlemleyebilirsin

Yüz yüze olduğunuzda, insanların yüz ifadeleri ve beden dili gibi tepkilerinin yanı sıra ses tonlarını da görebilir ve yanıtlayabilirsiniz. Liderler, sorular sorarak ve seyircinin bakış açısını aktif olarak dinleyerek önem verdiklerini gösterme şansına sahiptir . Bu, özellikle çalışanların, değişiklik zamanları gibi hedeflerinizi ilerletmek için yeni davranışlar benimsemeleri gerektiğinde önemlidir.

Liderlerin etkili olabilmesi için çalışanların güvenini arttırması gerekir. Yüz yüze etkileşim, stratejinizi paylaşmanıza, net bir şekilde açıklamanıza ve soruları dürüstçe yanıtlamanıza olanak tanır. Çalışanlar, eylemlerin kelimelerle nasıl hizalandığını görür ve bu da liderlerin güvenilirliğini ve güvenini artırır. Bu oturumlar ayrıca belirli bir stratejinin çalışanlar tarafından nasıl “yaşandığına” ilişkin hikayeler anlatmak ve çalışanları olumlu eylemler için tanımak için fırsatlar yaratır.

Diğer liderlerle, yöneticilerle ve çalışanlarla doğrudan etkileşim kurmak ağınızı genişletir ve gelecekteki iletişimi geliştirebilecek ortak bir deneyim oluşturur. Ajandalar ve sunumlar oluşturmak için gereken faaliyetler mesajlaşma ile daha fazla konfor sağlar; genellikle, başka biriyle bilgi paylaşmanız gerekiyorsa, önce bunu kendiniz anlamanız gerekir. Aynı zamanda kurum genelinde işbirliği ve başarının temeli olan dostluk yaratmaya yardımcı olur.

Son olarak, yüz yüze iletişimin en büyük faydalarından biri, çalışanlara saygıyı ve yüz yüze hassas bir konuyla uğraşırken başarılı bir sonuca bağlılık göstermektir. İster başarılarını artırmak için özel geri bildirim sağlayın, ister zor bir mesaj verin , istediğiniz sonuca odaklanın ve çalışanın zihniyetini ve olası tepkilerini anlayarak hazırlanın. Nihayetinde katılımınız çok şey ifade ediyor ve buluşmak için zaman ayırmak, zorlu bir sohbet konusu, güven verici bir etkileşime dönüştürmeye yardımcı olabilir. Oluşturduğunuz güvenilirliği azaltmaktan kaçınmak için gelecekteki toplantılarda ve / veya diğer kanallarda tartışılan konuları takip etmeyi unutmayın.

Bu nedenler ve daha fazlası için, yüz yüze sohbet etmek, iç iletişim için çok değerli bir araç olabilir. Hızlı tempolu dijital çağımızın panzehiri olabilir. Bu denenmiş ve gerçek kanalı gelecekteki çabalarınızda sonuna kadar kullanabilmek için olanakları açık tuttuğunuzdan emin olun.

KaRa

Yazarımız; Uzun yıllar Jandarma Teşkilatında Uzman Jandarma olarak görev yaptıktan sonra 2011 yılında kendi isteği ile emekli olmuştur. Başta sohbet siteleri olmak üzere farklı kulvarlardaki sitelere makale ve seo desteği sağlamaktadır. İkiyüzlülüğe, nankörlüğe ve yalana tahammülü yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir